Reklama Współpraca Forum Sitemap
Szukaj: Dodaj wyszukiwarkę do FireFoxa!
Dodaj do ulubionych ustaw jako startową  
Polecamy: Sprzęt do siłowni Wyposażenie siłowni Odżywki i suplementy  
Kontuzje - Łokieć tenisisty
strona główna FORUM słownik Praca Sprzęt do siłowni
Hehe.com.pl - Śmieszne filmy, filmiki, zdjęcia i fotomontaże. Hehe.com.pl - Beczka smiechu! Hellhound.pl - Tani i solidny sprzęt do siłowni i do klubu fitness. Hellhound.pl - Największy wybór! Hehe.com.pl - Oglądaj najśmieszniejsze filmy i zrywaj boki ze śmiechu! Hellhound.pl - kupuj tanie odżywki i suplementy najwyższej jakości. Hehe.com.pl - Kawały, dowcipy, docinki, śmieszne tapety, emotki i opisy na gg. Hehe.com.pl! Hellhound.pl - Ciężki sprzęt do siłowni, sporty walki. Hellhound.pl!
 
Łokieć tenisisty  
Zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej (łokieć tenisisty) jest zespołem bólowym tkanek miękkich położonych bocznie w stosunku do stawu łokciowego. Spowodowany jest przeciążeniem przyczepionych do niej ścięgien mięśni przedramienia. Pojawiający się ból najczęściej promieniuje, zgodnie z przebiegiem mięśnia, w kierunku przedramienia i nadgarstka.

Za czynniki wywołujące schorzenie uważa są często powtarzane czynności ruchowe (wykonywanie naprzemiennych ruchów prostowania i odwracania nadgarstka), np.(pisanie na maszynie lub komputerze, prace krawieckie, nieodpowiednie chwytanie ciężkich przedmiotów, ruchy rotacyjne, używanie śrubokręta) również uprawianie sportu.

Schorzenie najczęściej dotyka pacjentów w wieku 40 - 60 lat. Łokieć tenisisty (zapalenie nadkłykcia bocznego) lub golfisty (zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej) dotyczy w sumie 1/3% tej grupy wiekowej.

Leczenie:
Po wystąpieniu silnego bólu, czasami nawet do kilku miesięcy trwa okres mniej występujących dolegliwości bólowych. Jest to czas kiedy bezwzględnie chory ma zakaz wykonywania czynności obciążających nadgarstek i staw łokciowy.

Przy ostrych objawach najbezpieczniejszą opcją wskazane jest unieruchomienie uszkodzonego stawu gipsem. Przy schorzeniu zalecane są leki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym.

Pomóc sobie można opaską, którą stosuje się na przedramieniu. Zmniejsza ona napięcie mięśnia prostownika palców.

Przy leczeniu wymagany jest wypoczynek i przyjmowanie leków. Kiedy nie następuje poprawa konieczne jest zastosowanie leczenia rehabilitacyjnego (masaże, lodowe okłady, ultradźwięki). Po braku jakiejkolwiek poprawy, chory w ostateczności będzie musiał poddać się operacji, polegającej na uwolnieniu rozcięgna mięśnia prostownika wspólnego palców.
 
  Dyscypliny sportowe

Kulturystyka

Fitness

Strongman

Kick-boxing

UFC

Futbol amerykański

Piłka nożna

Pływanie

Skoki narciarskie
  Pozostałe serwisy

Gastronomia

Suplementacja

Sklepy sportowe

Plotki sportowe

Turystyka
  Polecane

Urlop, wczasy, wakacje

Odżywki i suplementy

Atlasy treningowe

Zadbaj o zdrowie
Choroby i dolegliwości
(c) 2009 magicsport.pl - kopiowanie dozwolone jedynie po uzyskaniu zgody zarz�du magicsport.pl - prawa autorskie
Strony Internetowe
Cenimy Twoją Prywatność